Publikuota: 2020 vasario 16 15:51:39, Robertas Trakys
×
nuotr. 1 nuotr.
Andrei Ivanov nuotr.

Antholce (Italija) tęsiasi bene geriausias Lietuvai pasaulio biatlono čempionatas. Šeštadienį čia vyko vyrų 10 km sprinto varžybos, kuriose sėkmingiausiai iš mūsiškių pasirodė 28 vietą užėmęs Vytautas Strolia.

Į geriausiųjų 30-uką šiemet lietuvis pateko jau trečiose sprinto varžybose iš eilės: sausį Oberhofe jis buvo 20-as, Rūpoldinge – 26-as. Vieną baudos ratą (šaudymas 1+0) šeštadienio sprinto varžybose sukęs V.Strolia iškovojo 13 įskaitinių pasaulio taurės taškų bei galimybę rytoj dalyvauti persekiojimo rungtyje.

„Geriau 28-as nei kažkur toliau, taškai vis tiek yra, bet pagrindinis tikslas nebuvo įgyvendintas. Varžybas aštuonetu iš 10 balų galiu įvertinti, o jei pasistūmėčiau 8 vietomis persekiojime, būtų labai gerai, – komentavo V.Strolia. – Nebuvo tokio šviežumo, kaip per estafetę, sunku pasakyti dėl ko. Nebuvo blogai, bet nebuvo ir labai gero varianto. Gal neatitiko dienos po grįžimo iš stovyklos aukštikalnėse…“

Praėjusiame pasaulio čempionate biatlonininkas pirmą kartą karjeroje prasibrovė į geriausiųjų 30-uką, sprinte buvęs 26-as. Nors tada ir dabar jis užėmė beveik identiškas pozicijas, nuotaika visiškai kitokia – nuo geriausiųjų 15-uko šiandien lietuvį skyrė kone milimetras…

„Negaliu pasakyti, kokią klaidą padariau, kai prašoviau. Šūvis nebuvo blogas, tiesiog neužsidarė gabaritas, todėl pritrūko šiek tiek sėkmės. Po estafetės nuotaika buvo geresnė. Jei būtų užsidariusi, ta viena bauda būtų išsprendusi visą sezoną, o dabar to pritrūko“, – teigė V.Strolia.

Aukščiausią karjeroje vietą pasaulio čempionatuose užėmė Karolis Dombrovskis. Aštuntą kartą planetos pirmenybėse dalyvaujantis biatlonininkas dar niekada nebuvo startavęs persekiojime: tą padaryti jis galės rytoj, kadangi sprinte užėmė 50 vietą (šaudymas 0+1).

„Be abejo, džiaugiuosi padaręs minimumą. Norėjosi pakliūti į persekiojimo varžybas, bet labai apmaudu dėl paskutinio dešimto šūvio. Jis buvo šiek tiek neapgalvotas, galėjau padaryti pertrauką, atidėti ir šūvį atlikti užtikrintai. Tada būtų asmeniniai taškai, bet ką padarysi, šiandien prašovė ir daug lyderių“, – apgailestavo K.Dombrovskis.

Tarp 107 biatlonininkų mūsiškis į trasą pajudėjo 13-as – pirmoje starto grupėje, drauge su visais lyderiais.

„Man neįprasta startuoti pradžioje, tačiau koncentruojuosi į save, psichologiškai gal net lengviau, nes nereikia laukti tolimesnio numerio ir iškart po prisišaudymo galiu eiti ruoštis startui“, – starto pozicija džiaugėsi K.Dombrovskis.

Kitas varžybose startavęs lietuvis Tomas Kaukėnas užėmė 62 vietą. Po ligos atsigaunantis Pjongčango žaidynių vėliavnešys abiejuose šaudymo ruožuose suklydo po sykį, o nuo patekimo į persekiojimą jį skyrė vos 2,5 sekundės.

Planetos čempionato auksą iškovojo taikliai šaudęs rusas Aleksandras Loginovas. Kitas dvi prizines vieta užėmė prancūzai: sidabras atiteko 6,5 sek. atsilikusiam Qeuntinui Fillon Maillet (1+0), bronza – 19,5 sek. pralaimėjusiam Martinui Fourcade (0+0). Tuo tarpu jėgų neapskaičiavęs bei pirmą ratą per greitai įveikęs varžybų favoritas Johannesas Thingnesas Boe iš Norvegijos liko penktas (1+0, atsiliko 23,9 sek.).

V.Strolia čempionu pralaimėjo 1 min. 35,8 sek., K.Dombrovskis – 2 min. 13,7 sek., o T.Kaukėnas – 2 min. 42 sek. Beje, Lietuvos vyrų komanda pasiekė ir savo kaip rinktinės rekordą – Nacijų taurės įskaitoje pelnė 283 taškus. Buvusį rekordą vyrai pasiekė pernai Estešundo sprinte, „uždirbę“ 279 taškus.

Nacijų taurės įskaitoje mūsiškiai didina pranašumą nuo estų ir slovakų bei žengia 17-i (2610 tšk.). Jei lietuviams pavyks išsaugoti šią poziciją, kitą sezoną, kada vyks atranka į Pekino olimpines žaidynes, pasaulio taurės varžybose galės dalyvauti nebe trys, o keturi Lietuvos atstovai.

Šiame pasaulio čempionate lietuvių mišri 4×6 km estafetė užėmė aukščiausią istorijoje 16 vietą, o moterų sprinte 34-a buvo Natalija Kočergina.

Tiek moterų, tiek vyrų persekiojimo lenktynės vyksta sekmadienį.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!